28 Ağustos 2011 Pazar

İlk 8 Haftanın Kısa Değerlendirmesi


1. hafta Fenerbahçe'yle İstanbul'da karşılaşacağız. Fenerbahçe her ne kadar bir kayyumun içinde olsa da ilk maçımız çok zor geçecek.
2. hafta çok farklı bir anlam taşıyor. 26 yıl aradan sonra ilk defa 19 Eylül'de Süper Lig maçına çıkacağız bu yüzden mutlak galibiyet alıp 3 puanı hanemize yazdıracağız.
3. hafta İstanbul BŞB her zaman çekindiğin bir takım olmuştur bu zamana kadar. İstanbul'daki taraftarlarımızı düşünürsek bir rekor olabilir. Sonuçta 26 yıl aradan sonra İstanbul'da da ilk Süper Lig maçımıza çıkacağız. Taraftarın verdiği destekle oynarlarsa 3 puan bizim olur.
4. haftayı iple çekiyorum resmen. Güven Reis için yaptıkları şeyleri göz önünde bulundurursak Samsunspor Taraftarlarıyla sorunsuz bir şekilde bir 90 dakika geçireceğiz. Samsunspor Taraftarı'nın ve Kulübü'nün, Şirinler Grubu'nun yaptıkları bir köşeye atılıp unutulacak türden bir durum değil. Samsunspor taraftarı için bir teşekkür pankartı hazırlanacaktır illaki Orduspor Tribünleri'nden. Maçın berabere biteceğini düşünüyorum.
5. hafta Karabük deplasmanına gidiyoruz. 2 sene önceki deplasmanımızı düşünürsek ve o deplasmana giden taraftarlarımızı da düşünürsek 3 puanla döneceğimize inanıyorum.
6. hafta beklediğimiz diğer bir karşılaşma. Eskişehir'le yıllardır yaşadığımız olaylar, olaylı maçlar, sahaya bıçakla atlayan Adnan abimizden sonra bir türlü bitmeyen rekabet. Bu maçı hertürlü alırız. Türkiye'nin izlemesi gereken bir maç olacak.
7. hafta Ankara deplasmanı, her ne kadar playoff finali kadar gidemesek de Ankara'ya, yine bir başkent çıkarması yapacağız. Gecekondu Grubu'nun playoffta bizi desteklediğini de düşündüğümüzde tribünler açısından olumlu geçecek diğer bir maç ve berabere bitecektir.
8. hafta Bursa gelecek. Bilenler bilir Ordusporumuz üstüste galibiyet rekoru kırdığında Bursa'da nasibini almıştı ve o zamanlar Bursa namağluptu. O maçın bitiminden sonra tribünlerimizden "Kalamazsın bu hayatta bakire, en azından Ordum koyar bi kere" sesleri yükselmişti. Bu maç için skor tahmini yapmaktan çekiniyorum.
Diğer haftaları da bu üstte yazdığım maçlardan sonra yorumlamak istiyorum. İlk 8 haftayı nasıl geçireceğiz göreceğiz hep birlikte.

Ordusporumuzun İlk Yarı Fikstürü

Fenerbahçe - Ordusporumuz
Ordusporumuz - Manisaspor
İstanbul BŞB - Ordusporumuz
Ordusporumuz - Samsunspor
Karabükspor - Ordusporumuz
Ordusporumuz - Eskişehirspor
Ankaragücü - Ordusporumuz
Ordusporumuz - Bursaspor
Antalyaspor - Ordusporumuz
Kayserispor - Ordusporumuz
Ordusporumuz - Mersin İdman Yurdu
Beşiktaş - Ordusporumuz
Ordusporumuz - Sivasspor
Gençlerbirliği - Ordusporumuz
Ordusporumuz - Galatasaray
Trabzonspor - Ordusporumuz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder